11th Annual Pro.Active 5K

2017 Age Group Results

April 21, 2017


Licensed to FMTiming - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/24/2017 11:13 PM


Boys 4&U 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Keene, Adrien** 2 Unattached 33:36.86 16
2 Jones, Lalen 3 Second Street 46:05.65 34
3 Robinson, Amos** 4 Westridge El 58:06.89 48
4 Robinson, Gideon** 3 Westridge El 58:23.31 48

Girls 4&U 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Pratt, Kingston 3 Unattached 36:02.30 18
2 Carter, Janiya 4 Unattached 44:31.15 31
3 Young, Ann Hadley** 3 Westridge El 53:36.74 43

Boys 5-9 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Powell, Easton 9 Peaks Mill E 24:13.97 3
2 Murphy, Gavin 8 Bridgeport E 26:37.27 6
3 Douglas, Bryce 9 Westridge El 27:13.86 7
4 Gaines, Drew 9 Second Stree 29:05.73 10
5 Williams, Alden 7 Collins Lane 29:30.71 11
6 Thompson, David 7 Unattached 32:24.39 14
7 Cirillo, Jesse** 8 Collins Lane 33:28.31 15
8 Marshall, Eli 8 Second Stree 33:41.27 16
9 White, Deante 8 Peaks Mill E 36:44.89 19
10 Cunningham, Aiden 8 Second Stree 37:01.11 19
11 Gaines, Landyn 6 Second Stree 37:01.64 20
12 Wainscott, Callan 7 Second Stree 37:06.61 20
13 Smith, Nathan 7 Second Stree 37:17.33 20
14 Parr, Elijah 7 Bridgeport E 37:52.90 21
15 McDonald, Logan 6 Second Stree 37:53.68 21
16 Simmons, LeDarrius 9 Elkhorn Elem 37:55.23 21
17 Lodmell, John 7 Collins Lane 38:06.34 21
18 Robinson, Zeek 8 Westridge El 38:57.93 22
19 Thomas, Henry 6 Collins Lane 39:23.99 23
20 Harrod, Lincoln 8 Collins Lane 39:50.30 23
21 Williamson, Lucas** 9 Second Stree 40:28.40 24
22 Wainscott, Khaidan 8 Second Stree 40:37.40 24
23 Games, Cavin 6 Westridge El 41:00.92 25
24 Watson, Heian 8 Bridgeport E 42:56.73 27
25 Smith, Zachary 7 Unattached 43:24.55 28
26 Peters, Reed 7 Second Stree 43:46.17 29
27 Webb, Nate 6 Second Stree 45:35.07 32
28 Alcorn, Maddex 6 Second Stree 45:35.40 32
29 Weaver, Kaycen 6 Second Stree 45:37.67 32
30 Gallegos, Trent 9 Second Stree 45:43.94 33
31 Tillman, Draelen 9 Second Stree 45:47.09 33
32 Crocker, Cam 6 Second Stree 46:06.50 34
33 Coleman, Cooper 5 Westridge El 47:51.83 36
34 Manning, Sage 9 Peaks Mill E 51:31.98 39
35 Riley, Ethan 9 Peaks Mill E 51:32.15 40
36 Gannone, Anthony 8 Second Stree 51:37.96 40
37 Eades, Michael 7 Collins Lane 52:31.25 41
38 Hulette, Ryan** 9 Unattached 53:14.34 42
39 Rose, Billy James 9 Peaks Mill E 53:32.91 43
40 Young, Brooks** 6 Westridge El 53:48. 43
41 Simpson, Blake** 7 Westridge El 55:15.69 45
42 Cirillo, Johnathan** 6 Collins Lane 55:33.61 45
43 Carter, Joseph 7 Second Stree 56:57.96 46
44 Keeling, Trevor 7 Second Stree 58:28.33 48

Girls 5-9 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Wainscott, Lillian 9 Second Stree 28:01.95 7
2 Starkey, Maddie 9 Second Stree 29:04.42 10
3 Miklavcic, Emily 9 Second Stree 29:04.43 10
4 Ballantyne, Lily 9 Good Shepher 29:29.12 11
5 Harville, Madelin 7 Bridgeport E 30:36.89 12
6 Fint, Mallory 8 Bridgeport E 32:22.43 14
7 Dye, Courtney 9 Second Stree 33:13.91 15
8 Hedden, Quinn 9 Collins Lane 33:41.98 16
9 Dye, Summer 8 Second Stree 34:27.37 17
10 Boswell, Molly 9 Collins Lane 34:33.21 17
11 Looney, Cate 8 Collins Lane 34:33.25 17
12 Graves, Faith 9 Peaks Mill E 34:52.32 17
13 Cirillo, Anna** 7 Collins Lane 36:38.38 19
14 Cirillo, Lili** 7 Collins Lane 36:45.48 19
15 Perkins, Aubrey** 9 Collins Lane 37:30.82 21
16 Robinson, LaChelle 6 Early Learni 37:56.18 21
17 Johnson, Emma 8 Second Stree 38:00.46 21
18 Gitau, Lois 8 The Frankfor 38:35.38 22
19 Wilkerson, Amelia 8 Second Stree 38:58.27 22
20 Gaines, Taylor 9 Second Stree 40:28.51 24
21 Brooks, Annika 8 Collins Lane 40:48.60 25
22 Maina, Ava 9 Second Stree 41:12.87 25
23 Quire, Kendall** 9 Peaks Mill E 43:25.69 28
24 Schoolfield, Hadley 9 Second Stree 43:32.91 28
25 Anglin, Cora** 9 Second Stree 43:33.17 28
26 Cracraft, Kallee** 9 Collins Lane 43:34.62 29
27 Vasu, Vidya 9 Unattached 43:34.68 29
28 Norton, Presley** 6 Collins Lane 43:37.43 29
29 Frost, Julia 8 Bridgeport E 43:44.73 29
30 Brown, Henry 8 Second Stree 43:49.01 29
31 Norton, Kennedy** 8 Collins Lane 44:05.88 30
32 Lodmell, Abby 5 Collins Lane 44:09.43 30
33 Carter, Laila 5 Unattached 44:30.58 31
34 Rose, Ebony 6 Unattached 45:26.20 32
35 Gill, Avery Mae 5 Unattached 45:56.00 33
36 Walker, Alexia** 7 Second Stree 46:18.55 34
37 Angola, Laasya** 6 Collins Lane 46:25.98 34
38 Robinson, Layla** 7 Westridge El 46:32.98 35
39 Jones, Akaia 9 Second Stree 47:16.43 35
40 Franklin, Bella 6 Collins Lane 47:18.85 35
41 Jones, Lakiyah 5 Second Stree 49:30.66 38
42 Masters, Brooklyn 9 Peaks Mill E 50:29.62 39
43 Callis, Gracie 9 Westridge El 50:30.18 39
44 Jeffries, Ryleigh 9 Westridge El 50:30.87 39
45 Dye, Autumn 6 Second Stree 52:06.86 41
46 Olivarez, Yareni 5 Second Stree 52:49.71 42
47 Hedden, Ava 9 Collins Lane 52:57.34 42
48 Bush, Dana 8 Westridge El 54:19.12 44
49 Wilkerson, Charlotte 6 Second Stree 55:31.48 45
50 Mantor, Leigha 9 Second Stree 55:31.72 45
51 Harrod, Lillian 7 Peaks Mill E 1:01:36.05 49

Boys 10-14 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Goodpaster, Nathan 14 Bondurant Mi 21:08.97 1
2 Yocum, Sam 14 Second Stree 21:17.64 1
3 Tope, Chinmay 12 Bondurant Mi 22:16.20 2
4 Eades, Jon Cameron 11 Bondurant Mi 23:11.48 3
5 Jones, Matthias 11 Bridgeport E 24:11.49 3
6 Green, Cody** 11 Bridgeport E 24:22.42 3
7 Stigers, Ethan 14 Second Stree 24:27.44 4
8 Jones, Joseph 10 Second Stree 26:37.67 6
9 Cheshire, Nolan 10 Second Stree 28:01.42 7
10 Cracraft, Colby 11 Bondurant Mi 28:16.30 8
11 Boswell, William 11 Collins Lane 28:17.15 8
12 Virgin, Cayden 13 Second Stree 28:25.33 9
13 Hockensmith, Eathan 11 Unattached 28:25.45 9
14 Ellis, Carter 12 Bridgeport E 28:48.02 9
15 Aldridge, Logan 10 Bridgeport E 28:56.09 9
16 Pritchett, Allex 14 Second Stree 29:02.03 9
17 Lantz, Charles 13 Second Stree 29:15.30 10
18 Lott, Benjamin** 14 Unattached 30:23.38 12
19 Langley-Boaventura, Gabr 14 Second Stree 31:52.18 13
20 Sherrow, Alex** 10 Peaks Mill E 33:44.60 16
21 Schoolfield, Hagan 11 Second Stree 34:32.52 17
22 Mantor, Ryan 10 Second Stree 34:42.06 17
24 Stahl, Campbell 11 Second Stree 35:34.08 18
25 Virgin, Caleb 10 Second Stree 35:41.41 18
26 Curtis, William 14 Second Stree 35:56.92 18
27 Steele, Jaydan 13 Unattached 37:09.91 20
28 McClain, Matthew 11 Collins Lane 37:22.71 20
29 Banks, Bailey 11 Elkhorn Midd 37:30.28 21
30 Graves, Isaac 12 Peaks Mill E 39:10.01 22
31 Reed, Kyle** 14 Bondurant Mi 39:57.75 24
32 Philpot II, Jonathan 10 Peaks Mill E 40:48.19 25
33 Smith, Adrian 10 Bridgeport E 41:43.80 26
34 Gitau, Timothy 12 The Frankfor 42:20.53 27
35 Smith, Adarian 12 Bondurant Mi 44:54.37 31
36 Goodpaster, Gabriel 12 Westridge El 44:55.45 31
37 Lott, Christopher** 12 Unattached 44:57.34 31
38 Carter Jr., Larry 10 Second Stree 45:37.13 32
39 Jobe, Kadin 10 The Frankfor 46:52.55 35
40 White, Darius** 11 Elkhorn Midd 47:24.91 35
41 Gaston, Damion 11 Elkhorn Midd 47:34.93 36
42 Darnell, Caden 10 Peaks Mill E 50:26.62 39
43 Manning, Quade** 11 Peaks Mill E 51:56.25 40
44 Steele, Emene 12 Unattached 55:11.39 45
45 Rogers, Logan 11 Westridge El 57:29.24 47
46 Spicer, Payton 11 Westridge El 57:29.41 47

Girls 10-14 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Gillion, Makena 14 Bondurant Mi 21:38.67 2
2 Bradley, Jett 13 Bondurant Mi 21:48.29 2
3 Campbell, Emma 12 Bondurant Mi 22:19.20 2
4 Alvis, Kate 10 Unattached 24:28.41 4
5 Jones, Sara 14 Bondurant Mi 25:18.49 4
6 Mitchell, Bella 14 Unattached 25:27.23 4
7 Harville, Lillian 11 Bridgeport E 26:14.88 5
8 Tolliver, O'Mara 12 Second Stree 28:00.44 7
9 Abney, Helen 10 Second Stree 28:05.75 8
10 Wallace, Laurel 13 Unattached 28:13.97 8
11 Shaw, Sawyier 11 Second Stree 29:09.50 10
12 Riddell, Holland 10 Collins Lane 29:12.05 10
13 Bishop, Jaina 10 Second Stree 29:15.71 10
14 Gregory, Kennedy 11 Second Stree 29:16.03 10
15 Norman, katherine 11 Second Stree 29:27.84 10
16 Gillis, Riley 13 Elkhorn Midd 29:53.20 11
17 Baute, Penelope 11 Second Stree 30:22.88 12
18 Wilkerson, Margaret 10 Second Stree 30:43.19 12
19 Reed, Emily 14 Bondurant Mi 32:25.62 14
20 Dungan, Sadie 10 Second Stree 33:37.62 16
21 Hill, Hailey** 11 Peaks Mill E 33:44.75 16
22 McNulty, Kaitlyn 14 Frankfort Hi 34:41.43 17
23 Parker, DeNasia 12 Bondurant Mi 35:33.43 18
23 Wilburn, Piper 13 Bondurant Mi 35:36.55 18
24 Boyd, Trinity 13 Bondurant Mi 35:36.71 18
25 Miller, Hannah 12 Elkhorn Midd 36:42.55 19
26 Perry, Amaya 12 Second Stree 36:46.22 19
27 Lodmell, Anna 12 Bondurant Mi 37:26.97 20
28 Wright, Faith 10 Second Stree 39:40.48 23
29 Robinson, Charlianne 10 Second Stree 40:51.22 25
30 Tolliver, Emmy 10 Second Stree 41:14.09 25
31 Nelson, Anastacia 10 Second Stree 41:19.68 25
32 Lodmell, Lauren 10 Collins Lane 41:32.02 26
33 Roberts, Natalya 11 Peaks Mill E 42:41.87 27
34 Powell, Isabelle 11 Peaks Mill E 42:49.14 27
35 Virgin, Kailey 12 Second Stree 43:07.05 27
36 Perry, Ava Rose 10 Second Stree 43:54.68 29
37 Spicer, Abbagale 11 Westridge El 44:26.86 30
38 Steele, Addisyn 10 Unattached 44:26.90 30
39 Allen, Rylee 10 Unattached 45:52.26 33
40 Graves, Asia** 13 Elkhorn Midd 47:58.25 36
41 Keeling, Emily 12 Second Stree 48:00.72 36
42 Rainer, JaMaya 10 Second Stree 51:04.36 39
43 Keeling, Hannah 10 Second Stree 51:38.67 40
44 Shell, Jessica 10 Elkhorn Elem 52:06.85 41
45 Bush, Larrissa 10 Second Stree 52:42.15 41
46 Robinson, Amyah 10 Second Stree 52:43.13 41
47 Olivarez, Hallie 12 Second Stree 52:46.63 42
48 Effron, Lilly 12 Unattached 53:23.50 42
49 Rhodes, AmaRyah 11 Bridgeport E 55:27.40 45
50 Morgan, Nakhia 10 Second Stree 55:46.62 46
51 Jones, Amiyah 11 Second Stree 55:51.38 46
52 Tillman, Natasha** 14 Elkhorn Midd 57:22.41 47

Men 15-19 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Shaw, Merrit 15 Second Stree 19:52.02 1
2 Wasson, Jett 15 Unattached 22:35.94 2
3 Alvis, Ryder 16 Unattached 25:52.17 5
4 Hall, Mason 16 Unattached 26:13.15 5
5 Anglin, Zachary 17 Unattached 30:33.19 12

Women 15-19 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Taylor, Sadie 18 Western Hill 25:32.25 5
2 Frye, Hannah 16 Second Stree 30:36.07 12
3 Edwards, Sidney 16 Unattached 30:52.19 13
4 Fowler, Dorcia 15 Frankfort Hi 36:23.25 19
5 Cunningham, Kayley 16 Unattached 37:26.81 20
6 Fisher, Alexis 15 Frankfort Hi 38:22.45 22
7 Green, Hallee** 15 Unattached 45:23.58 32
8 Slone, Makinley 15 Westridge El 47:51.87 36
9 Owens, Ciarah 16 Unattached 52:56.02 42

Men 20-24 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Stroop, Robert 24 Unattached 24:59.99 4
2 Meyer, Eric 23 Unattached 25:23.30 4
3 Black, Saber 24 Peaks Mill E 26:33.48 6
4 Johnson, Logan 23 Unattached 28:06.71 8
5 Durr, Adam 24 Collins Lane 31:45.56 13
6 Cunningham, Aaron** 24 Second Stree 36:40.01 19

Women 20-24 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Hockensmith, Shelby 20 Unattached 25:31.17 4
2 Amato, Mary Grace. 21 Good Shepher 26:23.30 6
3 Olson, Shelby 24 Unattached 27:06.47 7
4 Wacker, Shelby 23 Unattached 28:06.58 8
5 Henson, Samantha 22 Unattached 28:09.09 8
6 Dodds, Alyssa** 21 Unattached 29:30.76 11
7 Ballantyne, Emily 20 Good Shepher 30:16.41 11
8 Amato, Mary Grace 21 Good Shepher 43:57.22 29
9 Veno, Ashton** 23 Unattached 44:03.99 30
10 Aldridge, Shelby** 23 Unattached 44:04.18 30
11 Brown, Shanice 24 Second Stree 46:05.50 34
12 Jankowski, Sarah 21 Unattached 49:04.51 37
13 Jones, Mia 24 Second Stree 49:25.80 38
14 Baker, Madalyn** 20 Unattached 51:39.17 40
15 Aubrey, Christen 20 Second Stree 53:28.30 43
16 Norman, Alysia 23 Unattached 54:00.78 44
17 Wallace, Victoria** 24 Unattached 54:21.41 44

Men 25-29 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Pulliam, Brandon 25 Unattached 17:51.93 1
2 Ellis, Justin 27 Unattached 18:50.77 1
3 Jenkins, John-Austin 28 Peaks Mill E 20:47.89 1
4 Kiper, Emmanuel 29 Unattached 25:52.62 5
5 Mann, David 28 Unattached 26:35.52 6
6 Chambers, Paul 29 Unattached 28:11.50 8
7 Keene, Charles 29 Unattached 33:37.22 16
8 Winn, Chris 25 Unattached 43:24.46 28
9 Walker, Billie 25 Second Stree 44:30.17 31
10 Redmon, Mark 28 Unattached 48:36.75 37

Women 25-29 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Anthony, Ellyn 29 Unattached 25:29.33 4
2 Curtis, Becky 28 Unattached 26:19.88 6
3 Hulette, Brittany 27 Unattached 29:33.40 11
4 Black, Autumn 25 Peaks Mill E 30:10.05 11
5 Howard, Kelli 29 Unattached 30:20.85 12
6 Huckabee, Ashley 27 Unattached 30:57.49 13
7 Thomas, Megan 28 Collins Lane 30:57.96 13
8 Johnson, Melanie 28 Unattached 31:22.55 13
9 Wallace, Ashley 28 Unattached 32:30.67 14
10 Morden, Ashley 27 Unattached 32:59.66 15
11 Charles, Larkyn** 26 Unattached 34:57.45 17
12 Johnson, Catherine 29 Unattached 42:06.71 26
13 Chambers, Amy 27 Unattached 45:14.08 32
13 Oliver, Molly** 26 Unattached 45:14.08 31
15 Dickerson, Dana 27 Second Stree 52:57.49 42
16 James, Lindsay 26 Second Stree 53:28.54 43
17 Tilley, Heather 26 Unattached 55:37.63 45
18 Harrod, Shelly 29 Peaks Mill E 1:03:08.33 49

Men 30-34 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Michels, Adam 34 Unattached 22:33.01 2
2 Skaggs, Eric 31 Unattached 24:14.37 3
3 McDonald, Morgan 34 Second Stree 37:53.88 21
4 Graves, Ryan 30 Unattached 45:45.36 33
5 Harrod, Justin 30 Peaks Mill E 50:18.29 39

Women 30-34 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Boyd, Amber 33 Unattached 25:32.21 5
2 Shashina, Dianna 30 Unattached 27:55.03 7
3 Sowders, Martha 33 Unattached 28:24.45 8
4 Spicer, Britney 32 Westridge El 28:31.73 9
5 Gaby, Mel 32 Unattached 32:01.28 13
6 Wolfe, Caroline 31 Bridgeport E 32:25.29 14
7 Wooldridge, Jessica 34 Bridgeport E 32:28.14 14
8 Broussard, Patrece 30 Second Stree 33:36.33 16
9 Skaggs, Morgan 31 Unattached 36:25.38 19
10 Dunn, Erica 30 Unattached 39:32.79 23
11 Williams, Carrie 33 Unattached 39:52.43 24
12 Smith, Amber 34 Unattached 43:05.52 27
13 Angola, Sowmya** 30 Collins Lane 46:20.16 34
14 Crosthwaite, Nicole** 30 Bondurant Mi 47:56.93 36
15 Gary, Ashley** 31 Bondurant Mi 49:20.18 37
16 Callis, Jessica 31 Westridge El 51:34.38 40
17 Jones, Eve Ann 31 Unattached 52:31.29 41
18 Virgin, Christina 32 Second Stree 53:06.39 42
19 Young, Kimberly 33 Westridge El 53:43.14 43
20 Unger, Leesa 31 Unattached 53:59.77 43
21 Rome, Sara 31 Unattached 53:59.82 44
22 Jones, Maureen 32 Good Shepher 54:00.31 44
23 Moore, Jennifer 34 Bridgeport E 55:27.38 45
24 Cirillo, April** 33 Collins Lane 56:53.16 46
25 Jenkins, Ashley 30 Peaks Mill E 57:03.71 47
26 Robinson, Abby 33 Westridge El 58:21.57 48
27 McKone, Katie 33 Unattached 58:38.97 48
28 McGuire, Kimberly 30 Unattached 1:00:06.03 48

Men 35-39 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Harville, Matt 38 Bridgeport E 21:14.26 1
2 Carter, Joseph 39 Peaks Mill E 21:36.84 1
3 Shields, Eric 37 Western Hill 22:36.48 2
4 Thomas, Joel 36 Collins Lane 25:46.46 5
5 Mitchell, Rodney 38 Unattached 26:00.42 5
6 Murphy, Ryan 35 Bridgeport E 26:37.98 7
7 Mantor, Garrett 36 Second Stree 33:14.93 15
8 Steele, Jeremiah 35 Unattached 39:21.75 23
9 Virmani, Ashish** 37 Unattached 57:23.01 47

Women 35-39 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Burgin, Sarah 36 Unattached 24:24.76 3
2 Rogers, Jessica 36 Westridge El 27:30.12 7
3 Gillion, Kristin 36 Unattached 28:31.61 9
4 McNulty, Elizabeth 37 Unattached 28:50.23 9
5 Starkey, Stephanie 36 Second Stree 29:38.56 11
6 Fint, Jessica 35 Bridgeport E 32:23.90 14
7 Mantor, Abbie 36 Second Stree 33:14.90 15
8 Hedden, Katie 37 Collins Lane 33:41.81 16
9 Williams Dobner, Rachael 38 Unattached 39:25.33 23
10 Harrod, Elizabeth 38 Collins Lane 39:50.81 23
11 Welch, Kari 39 Unattached 40:00.68 24
12 Perry, Talisha 36 Second Stree 41:26.27 25
13 Perkins, Jennifer** 39 Collins Lane 41:35.65 26
14 Bales, Kara 39 Unattached 42:46.98 27
15 Campbell, Charity 37 Bondurant Mi 43:16.00 28
16 Cracraft, Tara 36 Collins Lane 43:34.45 28
17 Lodmell, Beth 35 Collins Lane 44:09.46 30
18 Webb, Rachelle 36 Second Stree 46:18.88 34
19 Jobe, Cassandra 35 The Frankfor 47:27.79 35
20 Manning, Shelly 37 Peaks Mill E 51:59.67 41
21 Bush, Adrienne 37 Unattached 54:31.94 44
22 Harville, Lindsay 36 Bridgeport E 54:40.02 44
23 Robinson, Amber 36 Second Stree 56:49.66 46
24 Tillman, Megan 37 Second Stree 56:51.35 46
25 Graves, Michelle 37 Peaks Mill E 1:00:43.44 49
26 Cline, Andrea 36 Unattached 1:05:30.99 49

Men 40-44 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Hinton, Daniel 43 Unattached 21:24.23 1
2 Stumph, Daniel 42 Unattached 21:48.36 2
3 Devers, Brian 40 Collins Lane 23:28.31 3
4 Cracraft, Bo 40 Collins Lane 24:47.81 4
5 Gill, Ben 41 Capital Day 25:38.75 5
6 Eisiminger, Eric 44 Unattached 32:45.92 15
7 Roberts, Byron** 41 Unattached 34:08.76 17
8 Looney, Matt 40 Collins Lane 36:02.97 18
9 Thomas, Matthew 42 Collins Lane 39:23.86 23
10 Games, Mr. 43 Westridge El 41:00.82 25
11 Frost, Richard 44 Bridgeport E 43:45.55 29
12 Lane, Chris 40 Unattached 43:46.56 29
13 Crosthwaite, Wes** 44 Bondurant Mi 47:57.18 36
14 Smith, Mike 44 Unattached 48:36.59 37

Women 40-44 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Wade, Marti 44 Second Stree 27:14.30 7
2 Hockensmith, Lee Ann 42 Unattached 29:43.51 11
3 Raisler, Carla 40 Unattached 30:18.03 12
4 Wofford, Melinda 43 Unattached 31:51.00 13
5 Polson, Suzette 41 Unattached 32:34.78 14
6 Williams, Carrie 42 Second Stree 33:19.12 15
7 Woo, Christina 44 Collins Lane 41:32.81 26
8 Saunders, Leslie 41 Unattached 43:07.94 27
9 Liguori, Stacy 41 Unattached 47:29.66 36
10 Ledford, Stephanie 40 Unattached 50:14.04 38
11 Zeigler, Melissa 44 Unattached 53:58.80 43
12 Bush, Melissa 40 Unattached 56:55.35 46
13 Judy, Misty 44 Collins Lane 57:06.58 47

Men 45-39 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Eades, Doug 49 Bondurant Mi 22:41.85 3
2 Moreira, Carlos 49 Unattached 23:59.68 3
3 Kelly, Anthony 47 Unattached 27:29.32 7
4 Smith, Tim 48 Unattached 28:41.24 9
5 Gitau, Harold 47 The Frankfor 37:11.04 20
6 Cunningham, Curt 49 Second Stree 37:11.05 20
7 Curtis, Hope 49 Unattached 37:34.42 21
8 Vance, Wesley 46 Franklin Cou 38:26.95 22
9 Vasudevan, Vasu 46 collins Lan 39:05.91 22
10 Hockensmith II, Bowen 45 Unattached 39:28.93 23
11 Woo, Alex 48 Collins Lane 41:32.55 26
12 Jones, Thomas 46 Bridgeport E 41:45.56 26
13 Lott Sr, Jonathan** 47 Unattached 45:43.94 33
14 Gill, Mark 48 Unattached 45:56.47 33
15 Gary, James** 49 Bondurant Mi 49:21.44 37
16 Lawrence, Karl** 49 Unattached 51:52.92 40

Women 45-39 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Wallace, Mary 46 Unattached 26:23.54 6
2 Wasson, DJ 46 Unattached 28:59.52 9
3 Hickman, Tonia 48 Westridge El 29:18.64 10
4 Powell, Caroline 46 Peaks Mill E 30:15.02 11
5 McClain, Andrea 49 Collins Lane 30:50.23 12
6 Campbell, Stephanie 45 Bridgeport E 32:28.11 14
7 Estill, Julie 48 Good Shepher 35:16.06 18
8 Arnold, Jules** 47 Unattached 37:21.96 20
9 Seitz, Misty 45 Unattached 39:21.33 22
10 Jones, Joi 48 Unattached 40:13.19 24
11 St Andre, Meredith 47 Unattached 42:53.47 27
12 Stroop, Kathy 46 Unattached 43:20.92 28
13 Cooper, Stephanie 47 Second Stree 45:08.74 31
14 Huckabee, Christine 49 Unattached 45:52.30 33
15 Gill, Debbie 48 Unattached 45:56.38 33
16 Lile, Natalie 47 Bondurant Mi 48:27.33 36
17 Ballentyne, Kim 48 Good Shepher 48:34.49 37
17 Moore, Julie** 45 Unattached 56:20.40 46
18 Riddell, Susan 45 Collins Lane 49:47.94 38
19 Domanico, Natalie 49 Unattached 51:51.06 40
20 Morrow, Jennifer 48 Unattached 51:53.87 40
21 Stigers, Leslie** 47 Second Stree 52:58.21 42
22 Wilkins, Angela 46 Unattached 53:02.86 42
23 Brooks, Rhonda 47 Second Stree 59:44.52 48
24 Cunningham, Marcia 48 Second Stree 59:44.54 48
25 Gitau, Eunice 46 The Frankfor 1:00:06.00 48
26 Doss, Shonda 46 Second Stree 1:00:43.38 49

Men 50-54 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Hokanson, Shawn 52 Unattached 25:37.59 5
2 Combs, Brenn 51 Unattached 26:34.93 6
3 Stroop, Nasby 52 Unattached 31:54.45 13
4 Daniel, Shawn 52 Bondurant Mi 32:36.65 14
5 Davenport, Jay 51 Unattached 40:04.04 24
6 Amato, Bob 52 Good Shepher 40:41.53 24
7 Landers, Steve 50 Unattached 46:18.10 34
8 Martin, Kevin 50 Unattached 50:13.65 38
9 Newton, Kevin 53 Unattached 51:52.44 40
10 Lynch, Bill 51 Unattached 52:35.87 41

Women 50-54 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Meyer, Roberta 53 Unattached 22:38.84 2
2 Rusconi, Jane 51 Unattached 23:31.79 3
3 Rayburn, Lori 50 Unattached 28:06.42 8
4 Mattingly, Laura 52 Unattached 38:11.83 22
5 Amato, Carmen 50 Good Shepher 40:41.62 25
6 Robson, Mary Beth 51 Good Shepher 41:28.16 26
7 Weeks, Jenny 53 Peaks Mill E 42:16.56 26
8 Harney, Linda** 54 Unattached 44:29.23 31
9 Hulette, Teresa 50 Unattached 46:41.50 35
10 Beatty, Hope 51 Unattached 46:48.33 35
11 Jones, Louise 51 Unattached 47:38.91 36
12 Case, Lynn 52 Bondurant Mi 49:02.94 37
13 Gray, Mitzi 53 Unattached 9:22.92 38
14 Lawson, Betty 53 Bondurant Mi 50:09.56 38
15 Lassiter, Mary 52 Good Shepher 50:37.57 39
16 McPherson, Eloise 51 Unattached 51:17.01 39
17 Smith, Patricia 51 Second Stree 53:55.73 43
18 Snelling, Lee** 53 Unattached 57:07.05 47
19 Walpert, Jennifer** 53 Unattached 57:07.08 47
20 Harrod, Susan 52 Peaks Mill E 1:03:18.40 49

Men 55-59 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Maier, Kenneth 57 Unattached 19:34.75 1
2 Gorman, Daniel 56 Unattached 24:26.33 4
3 Holbrook, Tim 55 Unattached 26:18.10 6
4 Semones, John David 57 Unattached 26:32.81 6
5 Barnes, Greg 57 Unattached 33:22.69 15
6 Harrod, Adriel** 57 Unattached 40:27.09 24
7 Hulette, Clay 55 Unattached 46:41.50 35
8 Ballantyne, John 59 Good Shepher 48:34.84 37
9 Lassiter, Frank 59 Good Shepher 50:38.86 39
10 Green, Tommy 59 Second Stree 52:45.17 41
11 Harrod, Marvin 56 Peaks Mill E 54:55.67 45
12 Quire, Billy** 59 Unattached 55:23.16 45

Women 55-59 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Amick, Carol 55 Unattached 35:12.34 18
2 Lancaster, Shannon 55 Unattached 43:24.71 28
3 Frye, Kathy 55 Unattached 44:34.99 31
4 Heath, Jill** 59 Unattached 45:14.23 32
5 Barton, Teresa** 55 Unattached 45:30.47 32
6 Jones, Lee Ann 59 Unattached 46:28.37 34
7 Grider, Ann 56 Unattached 46:28.58 34
8 Jankowski, Delise 55 Unattached 46:31.06 35
9 White, Sandy 59 Unattached 50:10.20 38
10 Rude, Mary 55 Frankfort Hi 50:15.00 38
11 Wallace, Trina** 59 Unattached 54:22.57 44
12 Quire, Lavernna** 56 Unattached 56:20.42 46
13 Baldwin, Brenda 56 Unattached 1:05:31.29 49

Men 60-64 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Unger, John 61 Unattached 21:55.64 2
2 McQuilliam, Charles** 60 Peaks Mill E 57:05.04 47

Women 60-64 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Winn, Karen 61 Unattached 32:46.36 15
2 Voisard, Vicki 61 Unattached 42:05.83 26
3 Miller, Sharon 64 Bridgeport E 43:14.93 27
4 Morris, Donna 61 Unattached 44:25.79 30
5 Davies, Wilma 64 Good Shepher 49:01.83 37
6 Pattie, Terri 60 Unattached 52:03.99 41
7 Jobe, Lucinda 63 The Frankfor 1:00:21.52 49

Men 65-69 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Cleveland, Murray 68 Unattached 30:36.90 12
2 Todd, Marvin 66 Unattached 33:30.86 16
3 Davies, Simeon 68 Good Shepher 43:25.93 28
4 Jobe, Thomas 67 The Frankfor 1:00:21.52 48

Women 65-69 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Foody, Terry 69 Unattached 32:50.47 15
2 Perkins, Trisha 68 Unattached 38:24.46 22
3 Rodgers, Audie 65 Westridge El 39:28.85 23
4 Whitely, Mary 69 Unattached 43:59.91 30
5 Baker, Martha 65 Unattached 44:28.46 30
6 Mitchell, Marilyn 66 Unattached 50:11.26 38
7 Zeigler, Judy 66 Unattached 53:58.83 43
8 Cook, Karen** 65 Unattached 54:22.53 44
9 McQuilliam, Judy** 66 Peaks Mill E 57:03.67 46
10 Day, Katherine** 65 Unattached 1:00:39.37 49

Men 70-74 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Moore, Charles 70 Unattached 36:33.86 19

Women 70-74 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Payton, Carol 71 Westridge El 34:25.95 17
2 Brown, Katie 71 Unattached 57:22.68 47

Men 75-79 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Ward, Dave 76 Unattached 31:10.22 13
2 Dean, Jamill** 77 Unattached 46:04.47 33

Men 80-99 5000 Meter Run

Place
Name
Age
Team
Finals
H#
1 Mcmillen, Leo 80 Good Shepher 45:31.92 32
2 Taylor, Gordon 84 Bridgeport E 54:40.37 44